Spread the love

Ponúkam vám KURZ PRVÝCH LEKCIÍ VÝUČBY HRY NA HUSLIACH. Tento videokurz hry na husliach vznikol, ako pomôcka pre rodičov začínajúcich huslistov. Ako učiteľka hry na husliach sa stretávam s deťmi, ktoré majú veľkú chuť naučiť sa hrať na husliach. Počas mojej pedagogickej praxe som zistila, že pokiaľ rodičia začínajúcich huslistov nemôžu byť z rôznych dôvodov prítomní na úvodných vyučovacích hodinách, alebo nie sú hudobníci, žiaci sú pri domácom cvičení odkázaní len na vlastné spomienky z hodiny huslí. Videokurz umožňuje a pomáha deťom aj ich rodičom v pohodlí domova pozrieť, precvičiť i naučiť sa správne základy hrania na husliach.

Rodič dokáže postrehnúť a zapamätať si viac detailov, ktoré svojmu dieťaťu pri domácom cvičení môže pripomenúť. Tieto jednoduché technické a vedomostné základy k príprave k hre na husliach predchádzajú samotnému hraniu skladieb. Každý, kto chce hrať na husliach, by mal vedieť pomenovať časti huslí a sláčika. Preto sú súčasťou kurzu aj dve edukačné hry. Opakovaným hraním týchto dvoch webových hier žiak nadobudne nové vedomosti. Dôležité je, aby si začínajúci huslista osvojil: správny postoj pri hraní na husliach, držanie huslí, nasmerovanie ľavej dlane, dopad prstov na struny, uchopenie husľového sláčika, nasadzovanie sláčika na struny bez zvuku huslí a vedenie sláčika po strunách huslí.

KURZ PRVÝCH LEKCIÍ VÝUČBY HRY NA HUSLIACH je zostavený zo 6 lekcií. Lekcie obsahujú videá, ktoré vám pomôžu pri domácom cvičení na husliach. Celková dĺžka trvania celého kurzu je 31 minút. Videá sú sprevádzané titulkami, ktoré poskytujú odborné rady a opisujú cviky na získanie základných technických zručností.

Kurz je efektívnou pomôckou pri domácom cvičení na husliach a zároveň je vhodný aj pre samoukov.

Mám v praxi overené: ak sa všetky základné kroky vysvetlia žiakovi primeraným spôsobom, tak ovládanie hudobného nástroja sa stane preňho pomerne jednoduché. Dôležité je zdôrazniť, že nie je podstatné koľko minút, alebo hodín bude žiak cvičiť, podstatné je pri cvičení rozmýšľať o danom probléme.

Máte chuť pomôcť svojim začínajúcim huslistom pri domácom cvičení, alebo máte stále chuť naučiť sa hrať na husliach Vy? Váš sen si môžete splniť v každom veku. Prajem vám veľa trpezlivosti pri štúdiu. Držím palce.

Pridaj komentár